Tema: Izdelava križank
Avtor / datum Sporočilo
admin
17.1.2024 07:42
V decembru 2023 sem na RTV zasledil oddajo, v kateri sta dva sestavljalca križank pokazala, kako izdelujeta križanke. Z začudenjem sem ugotovil, da križanke izdelujeta "na roke" in da za izdelavo ne uporabljata kakšnega programa, ki križanko samodejno izdela. Mislim si, da je večina križank, ki se pojavljajo v slovenskem prostoru, vseeno izdelanih s pomočjo programov, saj je ročno sestavljanje prezamudno.

Omenjena oddaja je na voljo na naslovu: www.rtvslo.si, o križankah je govora nekje od 16 minute naprej.

Kakorkoli, po oddaji mi ideja o programu, ki sestavlja križanke, ni dala miru in želel sem preizkusiti, ali se lahko iz gesel, ki jih imamo v bazi, izdela križanko. Spisal sem program, rezultate pa bi rad delil z vami, saj me zanima vaše mnenje. Zavedam se, da imamo v bazi pretežno "težka" gesla in da bo posledično celotna križanka precej težka. A hkrati vem, da si lahko pri vsakem geslu pomagate z iskanjem gesel na spletni strani.

Za začetek bom poizkusil objaviti po eno križanko na teden, potem pa bo odvisno od vašega odziva.

Tako, zdaj pa dovolj branja - hitro preizkusit prvo križanko! ;)

Lep pozdrav in kot vedno - veliko užitkov ob reševanju križank,
Alen

Dodaj sporočilo  Nazaj na forum