Tema: reševanje sudokujev
Avtor / datum Sporočilo
nebodigatreba47
17.1.2017 17:34
reševanje sudokujev

Kaže, da bo le treba spregovoriti nekaj o sudokujih

Naj pripomnim, da prav vsi reševalci na portalu petvodoravno objavljajo celotne rešitve sudokujev in ne samo zaključnega gesla, kot to počne ata
In tako je tudi prav

Bralci in drugi reševalci morajo imeti pred seboj celotno rešitev, da lahko preverijo svoje delo in se tudi kaj novega naučijo.
Takšni zmazki, kot jih pošilja ata, niso ničemur podobni

On bo seveda rekel, da se zahteva samo končna rešitev. A to ne drži vode.
Če bi na tem portalu objavljali samo končne rešitve, končna gesla, potem sploh ne bi objavljali rešitev križank ampak samo gesla, ki se zahtevajo, mar ne.

Primer takih nepopolnih rešitev je že bil pri objavljanju italijanskih križank, verižnih križank in podobnih, ko je nek reševalec objavljal kar rešitve brez označenih črnih polj, saj je posamezna gesla ločeval kar z vejico. Tako, njegove rešitve sploh ni bilo mogoče prepisati v prazno križanko in jo preveriti, ampak jo je bilo treba kar na novo reševati. Tudi on se je skliceval na to, da se zahteva samo geslo, šifra pač, in da reševalci lahko pošljejo samo to. Čista neumnost in ignoranca do reševalcev. Prvi je v to posegel sam admin, priznal mojo rešitev, ki je bila oddana malo zatem in ki je bila popolna. Pojasnil je, da je moja rešitev bolj pravilna. No, tisti reševalec je še kar vztrajal in trdil svoje, dokler se niso vmešali tudi drugi reševalci in uredniki. Tašni zmazki pač ne sodijo na ta križankarski portal.

Tako kot ne sodijo zmazki sudokujev, ki jih objavlja ata.
Ki mu ni mar za celovitost rešitev. A sploh veste, kako on to počne?
On se ne dotakne niti ene same številke, ampak vpiše črke kar v anagramske rešitve, ki pač iz tega izluščijo besedo, iz katerih je črka sestavljena. Veliki reševalec. Potem prepiše to anagramsko rešitev in se dela, kot da je rešil sudoku. Prihrani na času in seveda lovi točke. Saj je on vpeljal na ta portal tezo, da se reševalci tukaj pehajo za točkami. Pa tudi teza, da ata ne ve kaj hoče, ki jo je nedavno postavil eden od reševalcev, ne drži. On točno ve, kaj hoče. Ni ga človeka, ki bi tukaj užalil več ljudi. Ki namerno provocira. Seje zdrahe. Kot to počne še danes. Kar je pred nekaj časa v enem od postov tudi sam priznal.

Poglejte še njegovo nepoznavanje pravil tegale portala, če seveda to ni zopet samo provokacija.

trdi:

"Upam, da bo urednica brisala to tvojo rešitev, točke ti bodo pa tako ostale, a ne."

Jasno, da nima pojma, zakaj gre, jaz mu pa ne mislim pojasnjevati pravil portala. Mogoče mu bo kdo od urednikov povedal za kaj gre. Saj včasih so bili tukaj vsaj štirje, čeprav je zadnje čase aktivna samo še urednica. Netaktnost in blatenje drugih udeležencev portala je postalo skoraj nevzdržno. Tako da kaže, da so se kar umaknili.

Jaz sprejemam odločitve urednikov, odločajo kot odločajo. Dolžan sem pa opozoriti na dobesedno norčevanje in provociranje nekaterih reševalcev, urednikov v senci, kot sem se enkrat pošalil, da povem, kako se ne sme delati.

Povrh vsega pa ata trdi, da nisem napisal napisal pravilno naslova križankarske revije. Pa kaj še! Naj raje pomisli, da so vse njegove rešitve v tej reviji napačne, saj je povsod navedel napačen datum izdaje. Poleg tega pa vpisal še tak zmazek od rešitve sudokuja, da bi ga bi bilo lahko sram do dna duše.

Aha, če se kdo sprašuje, zakaj ne pišem njegovega celotnega nika, naj povem, da on ni niti enkrat samkrat napisal mojega celotnega nika, tako da se mi zdi pod častjo, da bi jaz to počel z njegovim.

no, tole je moja rešitev, ki jo je urednica zbrisala

sudoku, kaj - veš - 41, stran 36, 14. 01 2017


sudoku

457 281 936
683 549 721
921 367 458

278 436 195
549 718 263
316 925 847

162 893 574
895 674 312
734 152 689

iskana vrstica

846 312 975

rešitev

OBSEVANJE

tole je pa atov komentar, ki ga je prav tako zbrisala:

Revija Kaj veš Zap. št. 41 Stran 36 Datum izida 15. Januar 2017 Poslati do 31. Januar 2017 Celotna rešitev Nagradni sudoku: Geslo OBSEVANJE Avtor atadimce Datum vnosa 13.1.2017 11:33


Poslano 15.1.2017 21:43
Škoda za tvoj trud (sicer pa se ti točke tako ne bodo brisale). Če bi pravilno vpisal naziv revije in malo bolj pogledal po portalu bi lahko ugotovil, da je bila ta rešitev poslana več kot pa en dan pred tvojo.
To se ti ni zgodilo prvič.
Upam, da bo urednica brisala to tvojo rešitev, točke ti bodo pa tako ostale, a ne.
Lep pozdrav

Seveda sem prekopiral tudi njegov zmazek, vi vsi pa presodite moje pripombe

Kar se mene tiče, pravo remek delo neumnosti in ignorance
Nimam več besed

mateja71
17.1.2017 19:04
Spoštovani!

V konkretnem primeru sem bila v dilemi, kaj narediti. Tudi moje mnenje je, da je pravilni vpis tisti, ki vsebuje cel sudoku in to sem mislila tudi napisati. Ker pa je časa malo, sem se odločila, da kljub temu pustim rešitev, ki je bila prej poslana, kasnejšo - četudi popolno - pa zbrišem.

Lp, Mateja
71janko
18.1.2017 17:35
Zdaj pa napiši katera je bolj pravilna rešitev?
Moja:
AVTODOM, PRIPEKA, ATA, VOK, TER, IRA, FINANČNO, PONI, ON, JUKEBOX,
NIŽINA, AMATER, MANEKEN, MORA, OGA, TK, NŽ, BL, PEČENJE, MAE,
KLAVIR, ARNES, ONO, GLENN, ATIK, GIGOLO, JENS, TL, RTIČE,
ŠOTOVINA, CEKINČEK, TETIS, IVA, ALFI, ATIKA.

NAGRADNO VPRAŠANJE št.3
Kolikokrat nastopa črka N v obarvanih poljih?
FINANČNO POROČILO
V)trikrat


Tvoja:
AVTODOM, PRIPEKA, ATA, VOK, TER, IRA, BILANČNO, FINANČNO, PONI, ON, JUKEBOX, NIŽINA, AMATER, MANEKEN, MORA, OGA, TK, NŽ, BL, PEČENJE, MAE, KLAVIR, ARNES, ONO, GLENN, ATIK, GIGOLO, JENS, TL, RTIČE, ŠOTOVINA, CEKINČEK, TETIS, IVA, ALFI, ATIKA

nagradno vprašanje št. 3

iskana črka: J V

A tudi ti ne pridobivaš časa s tem, da ne napišeš vsega, še posebej tisto, kar je v obarvanih poljih.Udrihaš po drugih, sam pa delaš iste nepravilnosti.Predlagam Mateji, da ti zbriše vse nepopolne rešitve, čeprav jih je poslal par minut pred menoj, tako, kot je meni storil tvoj prijatelj urednik.
mateja71
20.1.2017 09:24
Tokrat se mi zdi, da so bistvene stvari vpisane in bom upoštevala prvo vpisano rešitev. Želim pa, da bi tudi admin povedal svoje mnenje.

Lp, Mateja
71janko
20.1.2017 16:44
Zame je bistvena stvar tisto kar je v obarvanih poljih.In nagradno vprašanje se nanaša na to stvar.Ne razumem kako tega ne bi trebalo vpisati v rešitvi.

nebodigatreba47
27.1.2017 14:38
Kaj - veš - 42 - sudoku
datum 28. januar 2017

stran: 36

rke z nagradno mislijo

R T E A J N F I L

anagram

R T E A J N F I L

rešitev:

FLIRTANJE

vrstni red številk:

1 = R

2 = T

3 = E

4 = A

5 = J

6 = N

7 = F

8 = I

rke z nagradno mislijo

R T E A J N F I L

anagram

R T E A J N F I L

rešitev:

FLIRTANJE

vrstni red številk:

1 = R

2 = T

3 = E

4 = A

5 = J

6 = N

7 = F

8 = I

9 = L
nebodigatreba47
27.1.2017 14:39
celotna rešitev:

iskana vrstica:

798 124 653

sudoku

673 985 412
821 476 539
945 312 876

416 537 298
798 124 653
532 698 147

157 269 384
369 841 725
284 753 961
atadimce
27.1.2017 20:54
A to je pa nov način vpisovanja SUDOKUJEV ???????
nebodigatreba47
19.8.2020 23:58
atadimce Poslano 19.8.2020 22:13
Ti si še enkrat prečitaj.....Kje imaš v nagradnem kuponu prostora za vpisat celotno rešitev ????
Rešitev vpišite v nagradni kupon na 3.strani- končno rešitev!!!!!
Ti, ki imaš veselje komplicirat pa le vpisuj celotne rešitve in seveda z čimmanj napakami, a ne.
L.p. in brez zamere

Dodaj sporočilo  Nazaj na forum